Nový český rekord a páté místo pro Filipa Látala na světových hrách

Světové hry v Alabamě (Birmingham) byly kvůli celosvětové pandemii Covid posunuty z roku  2021 na rok 2022. Světové hry jsou považovány jako olympiáda neolympijských sportů, a jsou stejně jako OH pořádány jednou za 4 roky. Nominační kritéria jsou velmi přísná, vždy je nominováno pouze 6-7 nejlepších závodníků z MS, pořádané rok před Světovými hrami. Osmé místo může doplnit pořádající země svými závodníky. Za ČR byl nominován jediný závodník  Filip Látal (KSP Olomouc), který se nominoval do TOP 8 na trať 200PP. Konkurenci měl obrovskou, všichni jeho soupeři se mohou pyšnit titulem mistra světa či držením světového rekordu právě na této trati.

Filip se ale v konkurenci neztratil, a i na jeho premiéře dokázal v 19. letech obsadit 5. místo a vylepšit tak stávající rekord ČR na finální čas 1:21,78.

I přes počáteční problémy na letištích, kdy Filip v doprovodu trenéra Tomáše Michalici, odcestovali nečekaně do USA o den a půl později, než bylo plánované, a přes velmi vysoké teploty byl výjezd úspěšný.

Sociální sítě