Podvodní rugby je fyzicky náročný sport hraný ve 3D prostoru pod hladinou bazénu. Cílem hry je dostat  míč do branky soupeře. Hráči jsou vybaveni ploutvemi, maskou a šnorchlem. Není až tak důležité, jak dlouho člověk vydrží pod vodou, ale jak je sehraný se svými spoluhráči. 

 

Popis hry

Minimální hloubka jsou 3 metry, maximální 5 metrů. Hru tvoří dvě družstva o 6 hráčích, hráči jsou od sebe rozlišení barvou plavek a čepiček (modrá x bílá). Každý hráč je dále vybaven základní potápěčskou výstrojí – maskou, šnorchlem a ploutvemi.

Cílem hry je umístit míč do soupeřovi branky. Branky mají podobu kovových košů a leží na dně bazénu. Míč je naplněn slanou vodou. Díky rozdílné hustotě tak v chlorované vodě klesá ke dnu a lze s ním nahrávat.

Za průběh každého zápasu zodpovídají nejméně tři rozhodčí. Jeden z nich sleduje hru na povrchu a dva s potápěčským vybavením přímo pod vodou. Rozhodčí se zviditelňují použitím zvukových a vizuálních signálů. K tomuto slouží i tzv. signalizační zařízení, které ovládají.

Vybavení

Míč a branky: Ke hře se používá míč naplněný slanou vodou tak, aby klesal ke dnu rychlostí 1 – 1,2 m/sec. Obvod míče je rozdílný pro muže a pro ženy. Ženy hrají s míčem menšího obvodu.

Vybavení: Hráč je vybaven ploutvemi, šnorchlem a potápěčskou maskou.

Hráči: Hráč má na sobě plavky v barvě týmu (tmavá x bílá) a čepičku s chrániči uší a číslem hráče. Dále mezi povinnou výbavu, ke které patří pásky na zápěstí v barvě týmu, které napomáhají identifikaci hráčů při hře.