Mistrovství světa v Latinské Americe

Česká seniorská reprezentace se právě vrátila z Mistrovství světa v ploutvovém plavání, které se konalo v kolumbijském městě sportu – Cali. Ve dnech 20. – 23.7. se účastnilo celkem 5 českých plavců spolu se třemi trenéry.

Účast v české seniorské reprezentaci si pro letošní sezonu vybojovali tito ploutvaři: Daniel Cimburek z KP Pardubice, Matyáš Kubíček z Aquaklubu Liberec, Filip Látal z KSP Olomouc a David MusilAdélou Švomovou z Čochtanklubu Žďár nad Sázavou. Benjamínkem celé výpravy byl Daniel Cimburek, pro kterého byla účast právě v seniorské reprezentaci premiérou.

Seniorská reprezentace s trenérkou Svozilovou

Seniorská reprezentace byla i v letošním roce vedena hlavní trenérkou Zuzanou Svozilovou, asistentkou Barborou Kondrovou a fyzioterapeutem Tomášem Michalicou

Všichni členové výpravy měli skvělé podmínky na přípravu před šampionátem. Do konce června měli přípravu vedenou svými osobními trenéry v domovských klubech a poté začali aktivně trénovat i v užším kruhu reprezentace. Kromě Filipa Látala, který odcestoval již dříve, jelikož měl před šampionátem jednu sportovní zastávku, a to Světové hry v Birminghamu v USA. Celá skupina tak pod vedením asistentky Kondrové pilně ladila poslední detaily na otevřeném bazénu v pražském Podolí. Bylo potřeba vyzkoušet si podmínky na venkovním bazénu, jelikož se na něm celý šampionát odehrával. Bazén si tak mohli plavci natrénovat dokonale, co si ale vyzkoušet nemohli, byla nadmořská výška, kdy Cali leží více jak tisíc metrů nad mořem.

Cali, město sportu Latinské Ameriky

Bohužel při přesunu do místa konání vznikly nečekané komplikace, kdy cesta do Cali s přestupy trvala více než dva dny a závodníci dorazili bez zavazadel. Kufry do závodů nepřišly, a tak někteří závodníci museli šampionát absolvovat s vypůjčenými věcmi od závodníků ze Slovenska a Kolumbie.

Navzdory osudu se plavcům vedlo na šampionátu velice dobře!

První den se nejvíce dařilo Filipu Látalovi, který vyplaval 10. místo na 400PP, o krok za ním na 14. místě doplaval Matyáš Kubíček.

Druhý den přinesl skvělé finálové umístění a dva osobní rekordy! Do finále se dostal Filip Látal a bral skvělé 7. místo na 200PP a osobní rekordy si připsali Daniel Cimburek na trati 100RP a David Musil na 200BF.

Venkovní bazén v Cali

Třetí den přinesl taktéž parádní umístění a to 5. místo Davida Musila na 400BF a 9. místo Daniela Cimburka na 400RP. Dařilo se také Adéle Švomové, které bere 15. místo na 50PP.

I poslední den ukázal skvělou formu českého týmu! Skvěle zaplavala Adéla Švomová a získala 12. místo na 50RP a následně mužská štafeta (Cimburek, Musil, Kubíček a Látal), které se až nečekaně dostala do finále a získala 8. místo na 4x100PP.

Všechny plavce nyní čeká do konce srpna zasloužený relax a poté znovu skočí do další sezóny. Díky všem za skvělou reprezentaci!