UWR opět na mezinárodní scéně

Tým UWR

V roce 2019 se staro-nově utvořená reprezentace pod vedením Honzy Rejdy vypravila na11th CMAS UNDERWATER RUGBY WORLD CHAMPIONSCUP 2019 konané v rakouském Grazu. Pro nás ideální lokace- relativně kousek za hranicemi, navíc bazén, kde se MS konalo, naši hráči velmi dobře znají z každoročně pořádaných turnajů.

Dle klíče pro nasazování do skupin se naše reprezentace bohužel dostala do „skupiny smrti“, kde se utkala s výběrem Německa a Dánska, kteří byli považováni za adepty na medaile (nakonec se tyto výběry umístily na 3. a 4. místě). Tyto souboje naši hráči bohužel nevyhráli, čímž skončili ve skupině na prvním nepostupovém místě a  museli se smířit s boji o 9. – 17. místo.  V závěrečném klání o 9. místo podlehl náš výběr výběru Austrálie těsně 1:2 a skončil na 10. místě.

Nabízíme hodnocení Leoše Hrona, kapitána české reprezentace.

„Jak se potvrdilo, světové podvodní ragby je v tuto chvíli rozděleno na cca tři výkonnostní skupiny. Nejvyšší výkonnost má v tuto chvíli 6 týmů (Columbie, Norsko, Německo, Dánsko, Švédsko a Finsko), do druhé výkonnostní skupiny patří ČR. Můžeme se reálně měřit s týmy jako jsou Rakousko, USA, Austrálie a Španělsko. Ostatní týmy jsou výkonnostně dost pod námi a porážet je, bereme v tuto chvíli jako povinnost. Během MS jsme měli možnost odehrát i modelový/tréninkový zápas s výběrem Švédska, se kterým jsme odehráli velmi vyrovnanou partii, na rozdíl od zápasů s Německem a Dánskem v základní skupině. Tudíž i mezi mužstvy s nejvyšší výkonností jsou velké rozdíly. Z čeho jsem měl velmi dobrý pocit, bylo zejména zapracování věkově mladších hráčů do národního týmu a velmi dobrá atmosféra uvnitř týmu. Jsem přesvědčen, že jsme tímto MS, ale i přípravou před ním, vyrazili na cestu, ve které by byla obrovská škoda nepokračovat. Je ovšem třeba zvýšit motivaci dalších mladých hráčů tím, že jim bude umožněno do národního týmu proniknout. To sebou samozřejmě může krátkodobě nést riziko horších výsledků, vlivem chyb, kterých se tito hráči mohou zpočátku dopouštět, nicméně v dlouhodobém horizontu to jejich kvalitu zvýší. Tím se zvýší i konkurence v týmu mělo by to vést ke zkvalitnění hry celého národního týmu.“.

Stejné body vypíchl i trenér reprezentace, Jan Rejda – omlazení týmu, které je příslibem do budoucna a skvělou atmosféru v týmu a chuť celého týmu táhnout za jeden provaz.

Naši borci po vyhraném zápase
Díky vhodné lokaci jsme se mohli těšit i podpoře fanoušků
Poslední chvíle klidu před vypuknutím zápasu

Sociální sítě