START JUNIORSKÉ SEZÓNY 2021

Juniorská reprezentace 2020

Po dlouhé pauze zapříčiněné pandemickou krizí se znovu očekává start juniorské sezóny, který už je na dohled. Do širšího výběru juniorské reprezentace ploutvého plavání se pro letošní rok dostali následující plavci – dívky: Vendula Řezníčková, Adéla Zapletalová, Klára Mazalová, Nela Dušková, Iva Vzatková a Jolana Hnáthová. Chlapce budou reprezentovat: Oliver Benda, Josef Najman, Daniel Cimburek, Antoním Piňos, Matěj Novotný a Tomáš Pilný. Z tohoto výběru má již pět závodníku splněný limit na letošní Mistrovství světa z loňského roku. Plavci Novotný, Cimburek, Pilný, Mazalová a Zapletalová tak mají o to lehčí vstup do sezóny. Hlavním trenérem juniorské reprezentace České republiky bude i pro letošní rok pan Vladimír Beneš z Aquaklubu Liberec.

Jelikož kvůli současné situaci nebylo možné trénovat ve vodě a příprava tak byla velice těžká a v rukou každého z plavců, podařilo se trenérovi reprezentace získat výjimku pro první tréninkový kemp, který se bude konat od pondělí 12.4. do 18.4. v Pardubicích. Plavci tak budou mít možnost se po dlouhé době znovu dostat do vody, potkat se s trenérem a opět se porovnat se svými reprezentačními kolegy. Tyto vyjednané tréninkové podmínky jsou opravdu velkou motivací do další práce pro všechny zúčastněné. I když se bude moci trénovat jen v tréninkové bublině a za velmi přísných opatření, jistě plavci spolu s trenéry kemp využijí k dohnání tréninkového manka a k budování ztracené formy.

Pokud vše proběhne v pořádku a všichni plavci budou moci vycestovat z ČR, odjede skupina i s trenérem do italského Lignana, kde budou pobývat na tréninkovém kempu dalších 5 dní. Tento kemp bude poté zakončen závody, které nesou název “Criterium Nazionale“. Pro všechny účastníky soustředění to jistě bude po měsících bez sportu obrovskou vzpruhou a motivací do dalšího tréninku. Takto nabitý sportovní program je jistě pro všechny z nich první náznak toho, že se sportovní život vrací do starých kolejí.

V případě, že bude epidemiologická situace dobrá a bude se moci znovu začít s tréninkem, měly by pro juniory začít další závody, jak domácí, tak zahraniční. Termíny závodů v České republice doposud nejsou známy, avšak data některých mezinárodních meetingů už ano. Vrcholem roku by mělo být Mistrovství světa juniorů, konané v termínu 13.6. – 19.6. právě v Lignanu. Na podzim by měla znovu odstartovat i kola světových poháru. Junioři se tak budou připravovat na světový pohár v maďarském Egeru, thajském Phuketu, finálové kolo v Egyptě a možné posunuté kolo ve Spojených státech. Všechny tyto závody jsou prozatím v plánu od září do října letošního roku.

Všem juniorům přejeme úspěšný start do sezóny!

Anna  a Josef Cimburkovi

Sociální sítě