První vítězství pro Tomáše Pilného

O horkém víkendu 24. – 26. 6. nás čekalo čtvrté kolo evropského poháru v maďarském Gyekenyesi. Vzhledem k tomu, že na stejném jezeře se bude v srpnu konat mistrovství Evropy, tak jsme vyrazili převážně s mladším týmem, aby si místní vodu „osahali“. Jako na minulých kolech nás čekaly dvě individuální disciplíny a jedna týmová.

V sobotu se ráno začínalo disciplínou tyče, kde závodníci musí najít pět orientačních bodů v daném pořadí a v co možná nejrychlejším čase. V ženách nejlépe tuto disciplínu dokončila Barča Svobodová, která doplavala na druhém místě za domácí Katalin Hatházi. Těsně pod stupni vítězů skončila Domča Benešová, souboj o třetí místo prohrála s kazašskou závodnicí Shumilovou o pouhé 2 vteřiny. Kristýna Janoušková závod začala dobře, ale po chybách na třetí a čtvrté tyči skončila na dvanáctém místě. Štěpánka Kolářová udělala také chybu na čtvrté tyči, kterou nedohledala a v cíli ji patřilo sedmnácté místo.

V mužích doplaval na třetím místě Kuba Němeček, který skončil za dvojicí Balasz a Szász. Na šestém místě doplaval Matěj Novotný, Jirka Petržilka doplaval na dvacátém druhém místě a na třicátém Tomáš Pilný, který bohužel nenašel poslední pátou tyč.

Odpoledne byla na programu disciplína M kurz, u které závodníci nehledají orientační body, ale pouze je obeplouvají ze správné strany a v cíli míří do pásma, kde se jim počítají body za dosažený čas a odchylku od středu pásma. V této disciplíně se nejvíc dařilo Kristýně Janouškové, která skončila druhá za suverénní Hatházi, a svým výsledkem splnila A limit do seniorské reprezentace. Těsně za Kristýnou doplavala Barča Svobodová, která limit již měla splněný z předchozích závodů, ale tímto výsledkem ho znovu potvrdila. Domču Benešovou bohužel na sedmé místo odsunula čtyřmetrová odchylka v cíli.

Muži měli na stupních vítězů také dvojnásobné zastoupení a to druhým Kubou Němečkem a vítězným Tomášem Pilným, který tak získal své první vítězství v rámci evropského poháru. A také splnil A limit do seniorské reprezentace. Matěj Novotný skončil na šestém místě a Jirka Petržilka na šestnáctém.

V nedělním sjíždění ženy opanovaly svou kategorii a muži skončili v hodnocení národů na čtvrtém místě.

Sociální sítě