ČTRNÁCT MEDAILÍ PRO ČESKÉ PLOUTVAŘE NA FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU

Finále světového poháru pro rok 2022 se mělo původně uskutečnit v Číně, avšak na poslední chvíli bylo přesunuto do polské Poznaně a i díky tomu se ho mohlo zúčastnit 27 závodníků ze 7 klubů z České republiky. V areálu Thermy Maltanskie tak poměřili o víkendu 29.-30.10.2022 síly se závodníky z 38 klubů světa, kromě tradičních zemí jako Ukrajina, Německo nebo Itálie se zde objevili i závodníci z Chile nebo Jordánska.

Českou republiku reprezentovaly kluby z Pardubic, Liberce, Tábora, Nového Jičína, Olomouce a také oba kluby z Prahy – Modra Hvězda a Pulec. I z důvodu slabší účasti oproti předchozím rokům přivezli čeští plavci hned 14 medailí.

Tým KP Pardubice

Nejcennější medaili v kategorii seniorů získal Daniel Cimburek z Pardubic na 100RP, kdy zvítězil o více než vteřinu. Jeho týmová kolegyně Kristýna Janoušková získala dvě bronzové medaile na 100RP a 800PP. O dva bronzy rozšířil svou sbírku také Matyáš Kubíček z Liberce na tratích 400PP a 800PP.

V juniorech nenašel přemožitele na 400BF Jiří Kubíček z Pulce Praha, který poté přidal bronzovou medaili na 200BF. Stříbro a bronz získal na tratích 400PP a 800PP jak Vasil Ploc z Modré Hvězdy Praha, tak Klára Mazalová z Tábora. Další medaile přibyly do sbírky v disciplíně 200BF, kde získal Jakub Mizera z Nového Jičína stříbro a Adéla Zapletalová z Liberece. Mizera se podílel také na úspěchu smíšené štafety 4x100BF, kde s týmovými kolegy Danielem Knapkem, Lenkou Sudolskou a Zuzanou Fabíkovou vybojovali stříbrné medaile.

Start závodu PP

V celkovém hodnocení světového poháru získala třetí příčku v kategorii juniorek Klára Mazalová ze Subaquaklubu Delfín Tábor.

Tímto se uzavřel světový pohár pro letošní sezonu, závodní program ale zdaleka nekončí, hned první listopadový víkend se plavci chystají na tradiční mezinárodní závody ve Zlíně, Nemo Trophy.