Česká otevřená liga v podvodním ragby 2023/2024 zahájena

Ligová sezóna podvodních ragbystů zahájena. Dne 22. 10. 2023 se ve vídeňském sportovním centru Schmelz sešlo bezmála 90 sportovců ze 4 zemí, kteří proti sobě nastoupili v rámci české ligové soutěže.

Česká liga v podvodním ragby je otevřena i účasti zahraničních týmů. Na 1. kole, které se opětovně konalo ve Vídni (vzhledem k vysokým nákladům za nově rekonstruovaný bazén Brno/Lužánky, které hostilo 1. kolo naší ligy), se tak měli šanci potkat týmy z Čech, Slovenska, Maďarska a Rakouska.

V sedmnácti odehraných zápasech, jejichž výsledky byly přenášeny online na www.uwr.cz/liga, nakonec tabulku po prvním kole vede tým TJ ČZU Triton A, který za celou hru inkasoval pouze 2 góly. Na druhém místě se drží tým z Českých Budějovic. Třetí místo patří hostitelskému týmu ligového kola UWRC Wien. Čtvrtí skončili KSP Labe a pátí SR Bratislava.

Ve druhé lize se potkali pouze 3 týmy. První příčku obsadil maďarský tým Tiszávirág Budapest. Druhé místo patří týmu TJ CZU Triton B, který nastoupil se svými novými hráči, mající za sebou kariéry našich olympijských plavců. Třetí místo patří dívkám z klubu UWRC Wien B, které se mužské soutěže nebojí. Ve svých zápasech dokázaly uhrát remízu. Následně podlehly v penaltách. Každopádně ženské podvodní ragby má rádo výzvy a i přesto, že se v těchto soutěžích připravuje na svou účast v ženské lize, umí vůči mužům vytáhnout drápky.

Celkové výsledky České otevřené ligy naleznete zde.