Mistrovství České republiky družstev v Olomouci se stalo kořistí plavců s ploutvemi z Olomouce

Ve dnech 20. a 21. listopadu 2021 se v Olomouci konalo odložené mistrovství družstev plavců s ploutvemi. Soutěž žen byla napínavá doslova až do poslední disciplíny. Ženy Liberce těsně vedly a o výsledku musela rozhodnout až závěrečná štafeta 4x100m kde dominovaly ženy Olomouce před štafetami z Mostu a Liberce. Olomoucké ženy tak získaly svůj jubilejní desátý titul v řadě. Bronzovou medaili získalo družstvo Žďáru nad Sázavou. Z jednotlivých výkonů je možné vyzdvihnout mladé závodnice Kláru Mazalovou z Tábora a Adélu Zapletalovou z Liberce.

Soutěž mužů měla překvapivě stejného vítěze jako soutěž žen a to tým z Olomouce. Družstvo táhl zejména úspěšný český reprezentant a letošní čtyřnásobný vítěz individuálních závodů Filip Látal. Nejkvalitnější závodem mužů byl nádherný souboj Látala s libereckým Kubíčkem na 800m. V napínavém závěru se více dařilo olomouckému závodníkovi ve velmi kvalitním čase, jen těsně za letošním rekordem z MS v Tomsku, nakonec zvítězil. V týmové soutěži na druhém místě skočili muži ze Žďáru nad Sázavou, třetí skočil Liberec. Olomouc získala mistrovský double poprvé ve své historii.

Příští ročník by se měl uskutečnit v tradičním dubnovém termínu.