Juniorská reprezentace začala přípravu na MS

Tonda Piňos

V současné, velmi složité době, se juniorský tým reprezentace ploutvového plavání začal připravovat na mistrovství světa. Úvodnímu soustředění předcházela důležitá administrativa spojená s vyřízením výjimky ze současných protiepidemických opatření a zajištění tréninkových prostor a ubytování. Ke hladkému průběhu přípravy nepřispěla ani havárie bazénu v Přerově, kde se původně mělo soustředění uskutečnit. Naštěstí se podařilo narychlo domluvit bazén v Pardubicích, a tak vše dobře dopadlo a kemp se mohl uskutečnit.

Na prvních letošních trénincích reprezentace se hlásilo 14 závodníků z širšího výběru trenéra Vladimíra Beneše a jeho asistentů Romana Padalíka a Jakuba Němečka.

Tréninky probíhaly při splnění přísných hygienických podmínek dvakrát denně v bazénu. Vzhledem k tomu, že závodníci nebyli několik měsíců ve vodě, tak byly tréninky zaměřené hlavně na objem naplavaných kilometrů a znovuosvojení si pocitu pohybu ve vodě.

„Soustředění splnilo svůj účel a to umožnit dětem opětovné tréninky ve vodě. Závodníci se splněnými limity potvrdili svou výkonnost a z ostatních se nám začíná krystalizovat sestava na další soustředění, které plánujeme na květen. Jelikož šampionát máme v půli června, tak už není času nazbyt,“ hodnotí trenér Beneš přístup svých svěřenců. Pokud vše půjde dobře, tak na květnovém soustředění už by se měla sejít reprezentace ve složení v jakém odcestují na mistrovství světa do italského Lignana.

Jakub Němeček

Sociální sítě