4. místo z mistrovství světa ve freedivingu

MS Freediving Blegrade 2021

Poslední červnový týden se konalo v Srbsku mistrovství světa ve freedivingu. V Bělehradu se konaly soutěže v bazénových disciplínách. Celkem 112 nejlepších sportovců z 26 zemí se poměřilo své síly v sedmi disciplínách. Kvalitu závodu dokládá překonání 3 světových, 25 národních a 2 panamerických rekordů.

Na mistrovství světa ve freedivingu reprezentovala v srbském Bělehradě Českou republiku Kateřina Šuranská. Soutěžila v disciplíně statická apnoe, kdy jde o to, aby atlet vydržel v klidové poloze na hladině se zanořenými dýchacími cestami co nejdelší dobu bez dechu. Jako buddy potápěč byla Kateřině Šuranské k dispozici Veronika Štědrová. Veronika byla přítomna na tréninkových ponorech během přípravy Šuranské a obě holky tvořily sehraný tým.

Statická apnoe přišla na řadu 25. 6. 2021. Kateřina vybojovala výkonem 7:06 čtvrté místo. Vzhledem k restrikcím a omezené možnosti tréninku se jedná o fantastický výkon.

Z pozice národního trenéra bych chtěl velmi poděkovat Katce i Veronice, že reprezentovali Českou republiku nejen fair play přístupem, obrovským tréninkovým nasazením ale rovněž skvělým výsledkem.